امروز: / الخميس 04-رجب-1441 / Thursday 2020-February-27

مناسبت روز
پیام روز :

تسلیت درگذشت آیه الله هاشمی رفسنجانی

 

hashemi1                                                                                                                 

                                                                                                                            بسمه تعالی

إنا لله و إنا إلیه راجعون
سایت شیعه نت درگذشت ناگهانی آیه الله هاشمی رفسنجانی را به محضر حضرت ولی عصر و رهبر معظم انقلاب اسلامی و خانواده آن عزیز و سایر بستگان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می کند.
بدون شک ملت ایران و نسل های آینده هیچگاه نقش کم نظیر ایشان را در به ثمر نشستن نهضت اسلامی و دفاع از و مرز و بوم میهن و ارزش های اسلامی و آبادانی ایران اسلامی به فراموشی نخواهند سپرد و نام و یاد آن عالم فداکار و همیشه در صحنه چون سرداری بزرگ بر تارک تاریخ ایران همواره خواهد درخشید.برای آن مرحوم غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان و دوستداران ایشان صبر و اجر جزیل مسئلت می نماییم و امیدواریم روح آن عزیز سفرکرده در جهان برزخ و آخرت در جوار انبیا و اولیای الهی مأوا گزیند.
                                                                                                                          مدیریت سایت شیعه نت

 


پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی  به مناسبت ارتحال آیه الله هاشمی رفسنجانی(رضوان الله علیه):

پیام تسلیت در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
hashemi2
بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت‌الاسلام
والمسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم. فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می‌رسد، سخت و جانکاه است. چه دشواریها و تنگناها که در این دهها سال بر ما گذشت و چه همفکریها و همدلیها که در برهه‌های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید. هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سالها، تکیه‌گاه مطمئنی برای همه‌ی کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می‌آمد. اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هائی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سالهای اخیر با شدّت و جدیت در پی بهره‌برداری از این تفاوتهای نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد.
او نمونه‌ی کم‌نظیری از نسل اوّل مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج‌دیدگان این راه پرخطر و پرافتخار بود.
hashemi3
سال‌ها زندان و تحمل شکنجه‌های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آنگاه مسئولیتهای خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگهای درخشان زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی است.
ha
با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم.
اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ئی مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است.
غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا میکنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم.
غفرالله لنا و له
سید علی خامنه‌ای
۱۹ دیماه ۱۳۹۵

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صاحب وب سایت میباشد .

فلاح نت
قالب وردپرسقالب وردپرس